Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji?

Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji? Koszt przeszczepu włosów w Turcji różni się w zależności od metody oraz wyboru pakietu, nie jest jednak uzależniony od ilości graftów, co jest dobrą wiadomością dla osób, które borykają się z dużymi ubytkami. Tureckie kliniki oferują często maksymalną ilość graftów. Co to oznacza? 


W zależności od możliwości tkanki dawczej oraz biorczej lekarz określa ilość potrzebnego materiału oraz ilość materiału, który można pobrać bez ryzyka zniszczenia obszaru potylicy i boków głowy, skąd pobierane są grafty. Na tej podstawie określa się, jaka jest maksymalna ilość mieszków do pobrania bez ryzyka dla pacjenta. W Polsce najczęściej wykonuje się zabiegi na mniejszych obszarach, głównie kosmetyczne uzupełnienie głębokich zakoli lub zagęszczenie korony, czyli zabiegi do 2500 graftów, podczas gdy tureckie kliniki wykonują zabiegi nawet do 5000 graftów, jeżeli pozwala na to kondycja włosów pacjenta. Zabiegi powyżej 5000 graftów zdarzają się niezwykle rzadko i są praktycznie niemożliwe u większości kandydatów. Dlaczego? Ponieważ jeżeli brakujące obszary wymagają aż takiej ilości graftów, to są niezwykle małe szanse, że pozwoli na to obszar dawczy (oznaczałoby to zupełnie puste obszary zakoli, linii frontalnej oraz środka głowy aż do korony przy bardzo gęstych i grubych włosach potylicy i boków głowy- taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko, zwłaszcza wśród pacjentów z Polski, u których częściej występują cienkie włosy blond). 


Tureckie kliniki specjalizują się jednak w większych przeszczepach włosów. Co ciekawe cena zabiegu wykonanego w Turcji może być nawet czterokrotnie niższa niż taki sam zabieg wykonany w Polsce! Ile więc kosztuje przeszczep włosów w Turcji?

Cena przeszcepu włosów z wykorzystaniem 3000 graftów przy cenie 10zł za graft w Polsce.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego zabieg przeszczepu włosów wykonany w Turcji jest dużo tańszy od polskiej opcji. Powodów jest kilka.


  • Przede wszystkim różnice wartości walut- od wielu lat turecka lira nie jest silną walutą wobec euro. Cena zabiegu dla przeciętnego Turka będzie więc wciąż dosyć wysoka, podczas gdy Europejczyk skorzysta na tej sytuacji wybierając zabieg poza granicami swojego kraju.
  • Kolejnym powodem jest powszechność tej operacji. Lekarze tureccy specjalizują się w przeszczepach włosów od wielu lat, a Stambuł jest w zasadzie stolicą medycyny estetycznej. Transplantacja włosów jest mocną stroną Turków i dzięki opanowaniu tej sztuki do perfekcji Turcja przyciąga pacjentów także z zagranicy.
  • Turystyka medyczna (zwłaszcza z zakresu medycyny estetycznej) jest niezwykle rozwinięta w Turcji, a renomowane kliniki są finansowo wspierane przez turecki rząd. To wpływa również na niższą cenę dla pacjenta. Ceny w naszej klinice partnerskiej są przystępne dla pacjentów, przy zachowaniu najwyższej jakości opieki medycznej.


Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie rozwiązanie byłoby dla Ciebie najbardziej korzystne, napisz do mnie, porozmawiajmy i pozwól mi pomóc Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.