Jakie są najnowsze metody przeszczepu włosów? Rozważamy różne metody.

Przeszczep włosów stał się jednym z najbardziej pożądanych zabiegów estetycznych dla osób borykających się z łysieniem. Nowoczesne metody przeszczepu włosów oferują najbardziej precyzyjne i skuteczne rozwiązania. Dążenie do poprawy swojego wyglądu i samopoczucia to coś, na co zasługuje każdy z nas, dlatego warto wybrać najlepsze możliwe metody przeszczepu. Przedstawiam Wam krótki przegląd dostępnych metod przeszczepiania włosów:

1) Technika FUE (Follicular Unit Extraction):

  • FUE jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod przeszczepu włosów. Polega ona na pobieraniu jednostek włosowych z obszarów dawczych, takich jak tył i boki głowy, a następnie wszczepieniu ich w obszary łysiejące. To bardzo precyzyjna metoda przeszczepu, która minimalizuje blizny i zapewnia naturalny wygląd. Dzięki pobieraniu pojedynczych graftów (mikroprzeszczepów skóry) tkanka dawcza (potylica i boki głowy) nie są nadwyrężone i nie mamy do czynienia z pojedynczą dużą blizną jak w przypadku metody FUT, z której zrezygnowała już większość nowoczesnych klinik.

2) Technika DHI (Direct Hair Implantation):

  • DHI to metoda przeszczepu włosów, która nie wymaga golenia całej głowy pacjenta i umożliwia pracę między istniejącymi łodygami włosów. Metoda DHI pozwala na wszczepianie pobranych graftów bezpośrednio w skórę głowy za pomocą implantera Choi Pen. Ta metoda jest nieco bardziej precyzyjna, jeżeli pacjent oczekuje zagęszczenia fryzury, a obszary łysiejące nie są rozległe. Dzięki metodzie DHI pacjent nie jest zmuszony golić całej głowy do zabiegu, a jedynie obszar dawczy (potylicę i boki głowy). Dla wielu pacjentów i pacjentek takie rozwiązanie zapewnia większy komfort. Metoda przeszczepu włosów typu DHI nie jest jednak wskazana przy dużych obszarach łysiejących i zaawansowanym stadium łysienia. Sprawdzi się jednak przy tzw. “diffuse hairloss”, czyli łysieniu rozproszonym i ogólnym przerzedzeniu włosów.

3) Technika Robotic FUE:

  • Metoda przeszczepu włosów FUE wykonana za pomocą robota wydaje się najbardziej nowoczesną z opcji. Narzędzie może być jednak nieprecyzyjne i nie zastąpi metody manualnej, dzięki której brane są pod uwagę wszystkie parametry kondycji skalpu pacjenta.

4) Technika SMP (Scalp Micropigmentation):

  • SMP, czyli mikropigmentacja skóry głowy  to alternatywna metoda, która nie polega na przeszczepie włosów, ale na aplikacji pigmentu w skórę głowy, imitującą wygląd owłosienia. Mikropigmentacja skóry głowy techniką jest zbliżona do tatuażu. Może być stosowana samodzielnie lub jako uzupełnienie tradycyjnego przeszczepu włosów dla uzyskania bardziej naturalnego efektu. Mikropigmentacja skóry głowy może być także stosowana jako zamaskowanie mikroblizn powstałych po przeszczepie włosów na obszarze potylicy.

Podsumowując, nowoczesne metody przeszczepu włosów oferują nie tylko nadzieję na odzyskanie pełnego owłosienia, ale także szereg innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że proces ten jest bardziej precyzyjny, skuteczny i przyjazny dla pacjenta. Dzięki nim, można poczuć się pewniej i odzyskać komfort związany z własnym wyglądem.


Jeśli zastanawiasz się nad przeszczepem włosów lub szukasz nowoczesnych metod poprawy swojej fryzury, zwróć się do mnie i skorzystaj z darmowej video konsultacji. Pamiętaj, że każdy ma prawo do poczucia się komfortowo we własnej skórze, i nie ma nic złego w dążeniu do poprawy swojego wyglądu i samopoczucia, a ja chętnie pomogę Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.